BIOGRAFIA

Nazywam się™ Benny Khermayer, urodził‚em się™ w Osijek w Chorwacji. Pochodzę z artystycznej rodziny- mama była słynną i jedyną w tamtych czasach kobietą-iluzjonistką byłej Jugosławii o pseudonimie artystycznym "Dama Pik". Ojciec również zajmuje się działalnością artystyczną i do dnia dzisiejszego występuje, grając na 36 stworzonych przez siebie, niekonwencjonalnych instrumentach muzycznych. Jest znany w całej Europie, ponieważ występował nie tylko w koncertach na żywo, ale często gościł także w programach telewizyjnych różnych państw zachodnioeuropejskich.

Moi rodzice duży nacisk kładli na naukę przedmiotów rozwijających wyobraźnię. Od najmłodszych lat spędzałem życie na podróżach oraz aktywnym uczestnictwie w pracy moich rodziców i szybko ich pasja stała się i moją. Pasja podparta tradycją, dziedziczona z pokolenia na pokolenie, bo nasze korzenie sięgają roku 1825. W moim przypadku nie tylko rodzice sprawili, że stałem się jednym z lepszych iluzjonistów w Europie, ale także mój wujek o pseudonimie Wielki Karlow Houdiny, który był najlepszym iluzjonistą w byłej Jugosławii. Występować zacząłem już jako 13-to latek a profesjonalnie od 18-go roku życia.

Do Polski przybyłem 1991r. i od tego momentu nieprzerwanie występuję ciesząc się dużą popularnością. Czasami wyjeżdżam wraz ze swoją grupą do innych krajów, by tam zaprezentować swoje umiejętności, lecz zawsze wracam, ponieważ tutaj mieszka moja wspaniała córeczka Melany. Jako jeden z niewielu iluzjonistów swoją pracą bawię i fascynuje zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Pokazy przygotowuję indywidualnie według potrzeb Klienta, by długo zostały w pamięci.

Oprócz małych iluzji (trików) w repertuarze posiadam także te duże, które widzimy w telewizyjnych show Dawida Copperfielda, Siegfried&Roy oraz innych znanych światowych iluzjonistów. Mogę się poszczycić, że jestem jedynym iluzjonistą w Polsce, jak i jednym z niewielu na świecie, który jest zarazem twórcą dużych iluzji.

Cieszę się, że mam możliwość oferować Państwu swoje umiejętności, bo to co robię, nie jest dla mnie pracą lecz czystą pasją, która sprawia, że jestem szczęśliwym człowiekiem.

Benny Khermayer

Ścinanie głowy widzow

Hipnoza asystentki

Posłuszna kostka

Iluzja "cyk-cak qubus

Lewitujący widz

Niewidzialny węzeł między pomponami